بایگانی بخش اخبار و رویدادها

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 40 | تعداد کل بازدید های مطالب: 35,482 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
یکشنبه ۵ آذر ۱۴۰۲ -

اطلاعیه تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی معدن

دانشکده مهندسی معدن با همکاری دانشکده مدیریت در نظر دارد جلسه ارائه با موضوع حمایت از پایان­ نامه­ های دوره کارشناسی ارشد و دکتری را با حضور مدیران عامل شرکت­های معدنی و رئیس محترم خانه معدن

img_yw_news
چهارشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۲ -

اطلاعیه ثبت نام کارشناسی ارشد و دکتری

اطلاعیه ثبت نام کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای ثبت نام دروس ترم اول ۱۴۰۲ موظف اند فرم انتخاب واحد را پر نموده و بعد از تایید استاد محترم راهنما به مدیر محترم گروه تحویل نمایند. (ضمناً فرم مورد نظر در سایت دانشکده مهندسی معدن در قسمت تحصیلات تکمیلی – کارشناسی ارشد- فرمها و رویه‫ها- دیگر فرمها- فرم انتخاب واحد )            تحصیلات تکمیلی دانشکده

img_yw_news
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ -

انتشار کتاب جدید آقای دکتر مرتضی اصانلو، استاد دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر

کتاب جدید آقای دکتر اصانلو، استاد دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عنوان «باطله های معدن و ارزیابی چرخه حیات معدنکاری» توسط جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر منتشر شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ -

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشکده با شرکت راهسازی و معدنی مبین

با هدف تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه و کاهش دغدغه­ های اشتغال دانشجویان مستعد و توانمند، یک تفاهم­نامه همکاری با شرکت راهسازی و معدنی مبین در اردیبهشت­ ماه سال جاری منعقد گردید. بر این اساس، شرکت یادشده سالیانه ۴ دانشجوی برتر دانشکده مهندسی معدن (ترجیحاً در مقطع کارشناسی ارشد) را به عنوان نیروی کارورز خود (به شکل بورسیه) می­پذیرد. همچنین ۶ دانشجوی برتر دوره کارشناسی در محل پروژه ­های شرکت به دوره کارآموزی اعزام می­شوند.

img_yw_news
سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ -

اطلاعیه مصاحبه دوره دکتری سال ۱۴۰۲ دانشکده مهندسی معدن

ضمن عرض خیرمقدم و آرزوی موفقت به اطلاع می­رساند، مصاحبه دکتری سال ۱۴۰۲ به صورت حضوری در روزهای یکشنبه ۲۱/۳/۱۴۰۲، دوشنبه ۲۲/۳/۱۴۰۲ و سه‫شنبه ۲۳/۳/۱۴۰۲ به شرح ذیل در محل دانشکده مهندسی معدن طبقات ۵ و ۶ برگزار می گردد.  

img_yw_news
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ -

برگزاری عصرانه های دانشجویی

در ابتدای نیمسال جاری از سوی انجمن علمی دانشجویی دانشکده سه جلسه دورهمی برای معرفی رشته مهندسی معدن با حضور اساتید جوان دانشکده برگزار شد. 

img_yw_news
دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ -

در گذشت جناب آقای دکتر حسنی پاک

با نهایت تأسف و تألم درگذشت جناب آقای دکتر علی اصغر حسنی پاک را تسلیت عرض می نماییم.  

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱ -

جناب آقای دکتر امیررضا آزادمهر استاد برگزیده دانشگاه صنعتی امیرکبیر

جناب آقای دکتر امیررضا آزادمهر عضو محترم هیئت علمی دانشکده مهندسی معدن انتخاب شایسته جنابعالی به عنوان استاد برگزیده دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه پروژه های صنعتی را تبریک گفته، توفیق روز افزون شما را از درگاه ایزدمنان مسئلت می نماییم.                                                                                                                                                                                                                                                     مدیریت، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشکده مهندسی معدن                                                                                                                                                                              

img_yw_news
سه شنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۱ -

جناب آقای دکتر ابراهیم اله کرمی دانشجوی برگزیده دانشگاه صنعتی امیرکبیر

جناب آقای دکتر ابراهیم اله کرمی  انتخاب شایسته جنابعالی به عنوان دانشجوی برگزیده دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقطع دکتری را تبریک گفته، توفیق روز افزون شما را از درگاه ایزدمنان مسئلت می نماییم.                                                                                                                                                                                  مدیریت، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشکده مهندسی معدن                                                                                                                                                                                                                                                                 

img_yw_news
سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ -

قابل توجه دانشجویان محترم دکتری ورودی ۱۴۰۱

احتراماً ضمن تبریک قبولی شما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به اطلاع می‌رساند جهت ثبت نام به موارد زیر توجه فرمائید: لازم به ذکر است ثبت نام بصورت حضوری بوده و کلیه دانشجویان دکتری جهت بارگذاری مدارک می بایست ابتدا وارد پورتال دانشگاه سامانه ورودی جدید شده و مدارک درخواستی را بارگذاری و تمامی اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید. اخذ شماره دانشجویی و انتخاب واحد دانشجویان منوط به تکمیل اطلاعات صفحه شخصی، تکمیل فرم های درخواستی و بارگذاری مدارک می باشد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ -

قابل توجه دانشجویان محترم ورودی جدید کارشناسی ارشد ورودی ۱۴۰۱

احتراماً ضمن تبریک قبولی شما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به اطلاع می‌رساند جهت ثبت نام به موارد زیر توجه فرمائید:

img_yw_news
پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ -

هفدهمین همایش ملی روز معدن

هفدهمین همایش ملی روز معدن در تاریخ یکم خرداد ماه ۱۴۰۱ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ -

کسب مقام قهرمانی در مسابقات ورزشی گرامیداشت دهه مبارک فجر (بهمن ماه ۱۴۰۰) در رشته تنیس روی میز توسط خانم منور شهروی

کسب مقام قهرمانی در مسابقات ورزشی گرامیداشت دهه مبارک فجر (بهمن ماه ۱۴۰۰) در رشته تنیس روی میز توسط خانم منور شهروی

img_yw_news
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ -

بومی سازی دستگاه دیلاتومتر منعطف با پوسته منبسط شونده درون گمانه ای در دانشکده مهندس معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر

با توجه به نیاز به ابزار دقیق برای مطالعات و پایش سازه¬های سطحی و زیرزمینی از قبیل سدها، تونل¬ها و ... در دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر پروژه بومی سازی دستگاه دیلاتومتر منعطف تعریف و اجرا شد. طراحی و ساخت دستگاه در قالب پروژه کارشناسی ارشد گرایش مکانیک سنگ در آزمایشگاه ژئوتکنیک دانشکده مهندسی معدن انجام شده است.

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ -

نخستین همایش توسعه پایدار در معادن و صنایع معدنی

زمان برگزاری: ۲۸ و ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ -

کسب عنوان دانشجوی برتر دانشگاه در مقطع دکتری دانشکده مهندسی معدن توسط دکتر قزلباش

در مراسم روز پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تاریخ ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰ از منتخبین، مخترعین و پژوهشگران برتر سال ۱۳۹۹ دانشگاه تقدیر شد.

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ -

آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی (SEM) دانشکده مهندسی معدن آزمایشگاه برتر دانشگاه شد

در مراسم روز پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تاریخ ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰ آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی (SEM) دانشکده مهندسی معدن آزمایشگاه برتر دانشگاه شد

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ -

کسب عنوان دو درصد برتر و پر استناد دانشمندان جهان در سال ۲۰۲۱ توسط آقایان دکتر اصانلو، ایران نژاد و هزارخانی اساتید دانشکده مهندسی معدن

در چند سال اخیر و از سال ۲۰۱۶، گروهی از پژوهشگران دانشگاه استنفورد در حوزه علم سنجی به رهبری پروفسور یوانیدس (Professor John P.A. Ioannides) با استفاده از داده های پایگاه استنادی اسکوپوس (Scopus Database) اقدام به ایجاد دیتاستی (Dataset) برای ارائه میزان تأثیرگذاری علمی دانشمندان (Citation Metrics) بر مبنای شاخصی به نام شاخص استنادی مرکب (Composite Citation Index, C Index) نموده اند. تازه ترین به روزرسانی این دیتاست (نسخه ۳) در ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ منتشر شده است که دامنه پوشش داده ها را از ابتدای سال ۱۹۶۰ تا پایان سال ۲۰۲۰ گسترش می دهد. این فهرست (Dataset) دربرگیرنده اسامی بیش از یکصد هزار نویسنده پر استناد (Top Scientists) برحسب نمره C (C-Score) و همچنین دانشمندانی است که جزو دو درصد پر استناد در زیر حوزه تخصصی خود قرار می گیرند. در مجموع حدود ۱۹۰.۰۰۰ نویسنده در این فهرست مورد ارزیابی قرار گرفته اند. شاخص استنادی مرکب (C Index) مجموعه ای از شش شاخص استنادی مجزا است که پژوهشگران دانشگاه استنفورد در مقاله سال ۲۰۱۶ خود آنها را معرفی و در مقالات سال های ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ آنها را اصلاح و تکمیل کرده اند. دانشمندان در ۲۲ حوزه علمی و ۱۷۶ زیرشاخه طبقه بندی می شوند. صدک های مربوط به حوزه ها و زیرشاخه ها نیز برای همه پژوهشگران و نویسندگانی که حداقل ۵ مقاله منتشر کرده اند، ارائه شده است. داده ها تا پایان سال ۲۰۲۰ به روز شده اند. انتخاب بر اساس ۱۰۰.۰۰۰ نفر برتر با نمره C (با و بدون خوداستنادی) یا رتبه صدک ۲٪ یا بالاتر است.

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ -

گزارش شبکه چهار سیما از پروژه دکترای دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر - جناب آقای دکتر آزادمهر - سرکار خانم دکتر سلیمان پور

خلاصه پژوهش استفاده از کانی های رسی برای بهینه سازی دوز مصرفی آنتی بیوتیک ها با بهره گیری از کانی های رسی به عنوان بستر اصلی و مخلوطی از پلیمرها و سایر مواد جانبی قابل قبول دارویی، میزان آزادسازی دوز مصرفی آنتی بیوتیک بتالاکتوم را با توجه به میزان عفونت در بدن می توان کنترل کرد و عوارض جانبی مصرف آنتی بیوتیک را کاهش داد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ -

نحوه ثبت نام ورودی های جدید کارشناسی ارشد و دکتری ۱۴۰۰

احتراماً ضمن تبریک قبولی شما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به اطلاع می‌رساند جهت ثبت نام به موارد زیر توجه فرمائید: لازم به ذکر است ثبت نام بصورت غیرحضوری بوده و کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد جهت بارگذاری مدارک می بایست ابتدا وارد پورتال دانشگاه سامانه ورودی جدید شده و مدارک درخواستی را بارگذاری و تمامی اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید. اخذ شماره دانشجویی و انتخاب واحد دانشجویان منوط به تکمیل اطلاعات صفحه شخصی، تکمیل فرم های درخواستی و بارگذاری مدارک می باشد. تکمیل صفحه اطلاعات شخصی، تأکید می‫گردد پذیرفته شدگان باید تمام اطلاعات شخصی خود را به صورت صحیح و کامل وارد نمایند، در غیر اینصورت امکان ایجاد پست الکترونیکی دانشگاه وجود نخواهد داشت.

img_yw_news
دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ -

کانال ارتباطی با تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی معدن

 جهت اطلاع رسانی موارد آموزشی داخل دانشکده و ارتباط با کارشناس تحصیلات تکمیلی دانشکده (خانم حق­ شنو) خواهشمند است وارد لینک تلگرامی زیر شده تا در جریان امور مربوطه قرار گیرید.

img_yw_news
شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ -

انعقاد دو تفاهم نامه با شرکت های چادرملو و زاگرس مس سازان

دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف ارتقای آموزش و مهارت دانشجویان توانمند خود از طریق داشتن تجربه کاری موثر در شرکت­ها و سازمان­های تراز اول کشور، مطابق با مفاد رویه AUT-PR-۳۲۱۱ دانشگاه، اولین دوره آموزشی کارورزانه را از تابستان ۱۴۰۰ برای دانشجویان ورودی ۱۳۹۸ خود اجرا می­ کند. در این طرح دانشجویان با حضور در قالب دو بازه ۷ ماهه جداگانه در صنعت (شرکت­های دارای تفاهم­نامه با دانشکده)، تجربیات صنعتی خود را با دروس و فعالیت­های دانشگاهی تلفیق می­ کنند.

img_yw_news
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ -

مصاحبه ریاست دانشکده مهندسی معدن جناب آقای دکتر عطایی پور در رابطه با معرفی دانشکده مهندسی معدن

مصاحبه ریاست دانشکده مهندسی معدن جناب آقای دکتر عطایی پور در رابطه با معرفی دانشکده مهندسی معدن

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ -

کتاب تکنولوژی و مهندسی زغال‌سنگ تألیف جناب آقای دکتر مرتضی اصانلو

کتاب "تکنولوژی و مهندسی زغال‌سنگ" تألیف جناب آقای دکتر مرتضی اصانلو، استاد دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر به چاپ رسیده و در دسترس دانش پژوهان قرار گرفته است.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ -

اسامی پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ دانشکده مهندسی معدن

با تبریک خدمت کلیه پذیرفته شدگان در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ دانشکده مهندسی معدن، آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی را برای همه این عزیزان از خداوند خواستاریم.

صفحه 1 از 2    
اولین
قبلی
1