بایگانی بخش اخبار و رویدادها

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 29 | تعداد کل بازدید های مطالب: 18,756 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ -

هفدهمین همایش ملی روز معدن

هفدهمین همایش ملی روز معدن در تاریخ یکم خرداد ماه ۱۴۰۱ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ -

کسب مقام قهرمانی در مسابقات ورزشی گرامیداشت دهه مبارک فجر (بهمن ماه ۱۴۰۰) در رشته تنیس روی میز توسط خانم منور شهروی

کسب مقام قهرمانی در مسابقات ورزشی گرامیداشت دهه مبارک فجر (بهمن ماه ۱۴۰۰) در رشته تنیس روی میز توسط خانم منور شهروی

img_yw_news
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ -

بومی سازی دستگاه دیلاتومتر منعطف با پوسته منبسط شونده درون گمانه ای در دانشکده مهندس معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر

با توجه به نیاز به ابزار دقیق برای مطالعات و پایش سازه¬های سطحی و زیرزمینی از قبیل سدها، تونل¬ها و ... در دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر پروژه بومی سازی دستگاه دیلاتومتر منعطف تعریف و اجرا شد. طراحی و ساخت دستگاه در قالب پروژه کارشناسی ارشد گرایش مکانیک سنگ در آزمایشگاه ژئوتکنیک دانشکده مهندسی معدن انجام شده است.

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ -

نخستین همایش توسعه پایدار در معادن و صنایع معدنی

زمان برگزاری: ۲۸ و ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ -

کسب عنوان دانشجوی برتر دانشگاه در مقطع دکتری دانشکده مهندسی معدن توسط دکتر قزلباش

در مراسم روز پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تاریخ ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰ از منتخبین، مخترعین و پژوهشگران برتر سال ۱۳۹۹ دانشگاه تقدیر شد.

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ -

آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی (SEM) دانشکده مهندسی معدن آزمایشگاه برتر دانشگاه شد

در مراسم روز پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تاریخ ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰ آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی (SEM) دانشکده مهندسی معدن آزمایشگاه برتر دانشگاه شد

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ -

کسب عنوان دو درصد برتر و پر استناد دانشمندان جهان در سال ۲۰۲۱ توسط آقایان دکتر اصانلو، ایران نژاد و هزارخانی اساتید دانشکده مهندسی معدن

در چند سال اخیر و از سال ۲۰۱۶، گروهی از پژوهشگران دانشگاه استنفورد در حوزه علم سنجی به رهبری پروفسور یوانیدس (Professor John P.A. Ioannides) با استفاده از داده های پایگاه استنادی اسکوپوس (Scopus Database) اقدام به ایجاد دیتاستی (Dataset) برای ارائه میزان تأثیرگذاری علمی دانشمندان (Citation Metrics) بر مبنای شاخصی به نام شاخص استنادی مرکب (Composite Citation Index, C Index) نموده اند. تازه ترین به روزرسانی این دیتاست (نسخه ۳) در ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ منتشر شده است که دامنه پوشش داده ها را از ابتدای سال ۱۹۶۰ تا پایان سال ۲۰۲۰ گسترش می دهد. این فهرست (Dataset) دربرگیرنده اسامی بیش از یکصد هزار نویسنده پر استناد (Top Scientists) برحسب نمره C (C-Score) و همچنین دانشمندانی است که جزو دو درصد پر استناد در زیر حوزه تخصصی خود قرار می گیرند. در مجموع حدود ۱۹۰.۰۰۰ نویسنده در این فهرست مورد ارزیابی قرار گرفته اند. شاخص استنادی مرکب (C Index) مجموعه ای از شش شاخص استنادی مجزا است که پژوهشگران دانشگاه استنفورد در مقاله سال ۲۰۱۶ خود آنها را معرفی و در مقالات سال های ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ آنها را اصلاح و تکمیل کرده اند. دانشمندان در ۲۲ حوزه علمی و ۱۷۶ زیرشاخه طبقه بندی می شوند. صدک های مربوط به حوزه ها و زیرشاخه ها نیز برای همه پژوهشگران و نویسندگانی که حداقل ۵ مقاله منتشر کرده اند، ارائه شده است. داده ها تا پایان سال ۲۰۲۰ به روز شده اند. انتخاب بر اساس ۱۰۰.۰۰۰ نفر برتر با نمره C (با و بدون خوداستنادی) یا رتبه صدک ۲٪ یا بالاتر است.

img_yw_news
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰ -

گزارش شبکه چهار سیما از پروژه دکترای دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر - جناب آقای دکتر آزادمهر - سرکار خانم دکتر سلیمان پور

خلاصه پژوهش استفاده از کانی های رسی برای بهینه سازی دوز مصرفی آنتی بیوتیک ها با بهره گیری از کانی های رسی به عنوان بستر اصلی و مخلوطی از پلیمرها و سایر مواد جانبی قابل قبول دارویی، میزان آزادسازی دوز مصرفی آنتی بیوتیک بتالاکتوم را با توجه به میزان عفونت در بدن می توان کنترل کرد و عوارض جانبی مصرف آنتی بیوتیک را کاهش داد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ -

نحوه ثبت نام ورودی های جدید کارشناسی ارشد و دکتری ۱۴۰۰

احتراماً ضمن تبریک قبولی شما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به اطلاع می‌رساند جهت ثبت نام به موارد زیر توجه فرمائید: لازم به ذکر است ثبت نام بصورت غیرحضوری بوده و کلیه دانشجویان کارشناسی ارشد جهت بارگذاری مدارک می بایست ابتدا وارد پورتال دانشگاه سامانه ورودی جدید شده و مدارک درخواستی را بارگذاری و تمامی اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید. اخذ شماره دانشجویی و انتخاب واحد دانشجویان منوط به تکمیل اطلاعات صفحه شخصی، تکمیل فرم های درخواستی و بارگذاری مدارک می باشد. تکمیل صفحه اطلاعات شخصی، تأکید می‫گردد پذیرفته شدگان باید تمام اطلاعات شخصی خود را به صورت صحیح و کامل وارد نمایند، در غیر اینصورت امکان ایجاد پست الکترونیکی دانشگاه وجود نخواهد داشت.

img_yw_news
دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ -

کانال ارتباطی با تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی معدن

 جهت اطلاع رسانی موارد آموزشی داخل دانشکده و ارتباط با کارشناس تحصیلات تکمیلی دانشکده (خانم حق­ شنو) خواهشمند است وارد لینک تلگرامی زیر شده تا در جریان امور مربوطه قرار گیرید.

img_yw_news
شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ -

انعقاد دو تفاهم نامه با شرکت های چادرملو و زاگرس مس سازان

دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف ارتقای آموزش و مهارت دانشجویان توانمند خود از طریق داشتن تجربه کاری موثر در شرکت­ها و سازمان­های تراز اول کشور، مطابق با مفاد رویه AUT-PR-۳۲۱۱ دانشگاه، اولین دوره آموزشی کارورزانه را از تابستان ۱۴۰۰ برای دانشجویان ورودی ۱۳۹۸ خود اجرا می­ کند. در این طرح دانشجویان با حضور در قالب دو بازه ۷ ماهه جداگانه در صنعت (شرکت­های دارای تفاهم­نامه با دانشکده)، تجربیات صنعتی خود را با دروس و فعالیت­های دانشگاهی تلفیق می­ کنند.

img_yw_news
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ -

مصاحبه ریاست دانشکده مهندسی معدن جناب آقای دکتر عطایی پور در رابطه با معرفی دانشکده مهندسی معدن

مصاحبه ریاست دانشکده مهندسی معدن جناب آقای دکتر عطایی پور در رابطه با معرفی دانشکده مهندسی معدن

img_yw_news
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ -

کتاب تکنولوژی و مهندسی زغال‌سنگ تألیف جناب آقای دکتر مرتضی اصانلو

کتاب "تکنولوژی و مهندسی زغال‌سنگ" تألیف جناب آقای دکتر مرتضی اصانلو، استاد دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر به چاپ رسیده و در دسترس دانش پژوهان قرار گرفته است.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ -

اسامی پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ دانشکده مهندسی معدن

با تبریک خدمت کلیه پذیرفته شدگان در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ دانشکده مهندسی معدن، آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگی را برای همه این عزیزان از خداوند خواستاریم.

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ -

رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد مهندسی معدن

موفقیت دانشجویان دانشکده در کسب رتبه های ۱ تا ۳ کنکور سراسری کارشناسی ارشد اکتشاف معدن و سایر رتبه های برتر را به این عزیزان و خانواده محترمشان تبریک می گوئیم.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ -

دکتر «بهرام رضائی» عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در جمع اساتید نمونه کشور

اسامی ۱۶ استاد برجسته دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور اعلام شد که در بین آن‌ها نام دکتر «بهرام رضائی» در رشته کانه‌آرائی؛ عضو هیئت علمی دانشکده‌ی مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز، قرار دارد.

img_yw_news
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ -

پیام ریاست به مناسبت سال جدید

سالی پر از حوادث تلخ و شیرین گذشت. سالی که باسیل ویرانگر نوروز آغاز شد و با همه‫گیر شدن ویروس کرونا به پایان رسید و سوغات شوم بیماری را به نوروز 99 رساند. اما در کنار این حوادث تلخ، صحنه‫های زیبایی از ایثار، فداکاری، همدلی و نوع دوستی نیز خلق شد....

img_yw_news
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ -

رتبه دوم دانشکده مهندسی معدن در ارزیابی HSE دانشگاه

دانشکده مهندسی معدن رتبه دوم را در ارزیابی HSE دانشگاه کسب کرد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ -

همکاری دانشکده مهندسی معدن و خانه معدن

در راستای همکاری‫های دانشگاه و صنعت، روز دوشنبه مورخ پانزدهم بهمن ماه، دانشکده مهندسی معدن میزبان هیئت مدیره تشکل خانه معدن بود.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ -

کتاب آقای دکتر حمیدرضا رمضی کتاب برتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در هفته پژوهش

کتاب آقای دکتر حمیدرضا رمضی کتاب برتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در هفته پژوهش

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ -

طراحی و تولید دستگاه تنفسی مصنوعی پرتابل جهت کار در معادن زغال سنگ توسط دکتر کوروش شهریار

دستگاه تنفسی مصنوعی پرتابل جهت کار در معادن زغال سنگ توسط دکتر کوروش شهریار عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر طراحی و تولید شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ -

همایش آموزش انتخاب واحد

به منظور راهنمایی دانشجویان جهت انتخاب واحد با قوانین جدید در ترم پیش رو .....

img_yw_news
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ -

بیش از ۵۰۰۰ مورد دانلود فصل ۴ از کتاب Drainage System تالیف شده توسط دکتر همایون کتیبه

بیش از ۵۰۰۰ مورد دانلود فصل ۴ از کتاب Drainage System تالیف شده توسط دکتر همایون کتیبه، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی معدن ومتالورژی، دانشگاه امیرکبیر 

img_yw_news
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ -

مقاله‌ی آقای دکتر مرتضی اصانلو رتبه دوم در را مجله‌ی بین المللی REM کسب کرد.

مقاله‌ی دکتر مرتضی اصانلو، استاد تمام دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در بین 100 مقاله‌ی پربازدید در طی سه ساله‌ی اخیر در مجله‌ی بین‌المللی REM ، رتبه‌ی دوم را کسب کرد.  

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ -

قرار گرفتن مقاله آقای دکتر مرتضی اصانلو در لیست مقالاتی با بیشترین ارجاعات در نشریه MINING , RECLAMATION AND ENVIRONMENT

قرار گرفتن مقاله آقای دکتر مرتضی اصانلو در لیست مقالاتی با بیشترین ارجاعات در نشریه MINING , RECLAMATION AND ENVIRONMENT