بایگانی بخش گروه ها و برنامه های درسی

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 5 | تعداد کل بازدید های مطالب: 48,129 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ -

مهندسی اکتشاف معدن

مرحله پی جوئی کانسار های معدنی براساس بررسی های زمین شناسی اقتصادی وساختمانی، نمونه برداری ، ژئوشیمیایی، ژئوفیزیک و حفرگمانه و تلفیق اطلاعات بدست آمده، تحدید گستره منطقه معدنی و پتانسیل اقتصادی ماده معدنی از عمده فعالیت های مهندسین اکتشاف معدن است.  

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ -

مهندسی استخراج معدن

کانسار اکتشاف شده توسط مهندسین اکتشاف اگر به اندازه کافی غنی باشد و حجم ذخیره آن نیز قابل ملاحظه باشد بطوریکه استخراج مواد آن به لحاظ اقتصادی سودآور باشد نام معدن به آن داده می‌شود. هنر استخراج کردن مواد از یک معدن نیز یک شاخه از مهندسی معدن است که مهندسی استخراج معدن نامیده می‌شود و در دنیا یکی از قدیمی ترین و پیچیده ترین رشته‌‏های مهندسی است.

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ -

مهندسی فراوری معدن

مواد معدنی استخراج شده از معادن برای اینکه قابل استفاده در صنعت باشند باید فرآوری شوند. مواد معدنی کم عیار برای ورود به بازار مصرف نیاز به یکسری عملیات تغلیظ و پرعیارسازی دارند. بخش فرآوری در معدن با هدف حذف مواد ناخواسته (باطله) و افزایش عیار ماده معدنی (تولید کنسانتره) نقش واسطه بخش معدن و صنایع مختلف را ایفا می‌نماید. بخش فرآوری معدن فراهم کننده خوراک اولیه تمام کارخانجات ذوب و تغلیظ فلزات در صنعت متالورژی می‌باشد.  

img_yw_news
یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ -

مهندسی تونل و فضاهای زیر زمینی

کار تونلسازی از اکتشاف ساختگاه و مطالعات زمین شناسی و ژئوتکنیکی تا خدمات ساختگاه و مطالعات زمین شناسی و ژئوتکنیکی تا خدمات فنی شامل تهویه، روشنایی، آبکشی، انرژی رسانی به عهده ی مهندسین معدن است.

img_yw_news
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ -

مهندسی مکانیک سنگ

مکانیک سنگ علم نظری و عملی رفتار مکانیکی سنگ است. مکانیک سنگ شاخه ای از علم مکانیک است که به بررسی واکنش سنگ ها در برابر میدانهای نیروی محیط فیزیکیشان می پردازد. نیروهای اعمالی ممکن است طبیعی یا اعمال شده توسط انسان باشد. در مکانیک سنگ خواص و رفتار سنگ براثر تغییرات تنش و دیگر شرایط مورد مطالعه قرار می گیرد......