آزمایشگاه مینرالوگرافی

 | تاریخ ارسال: 1398/9/4 | 
در این آزمایشگاه علاوه بر اینکه دانشجویان گرایش کارشناسی اکتشاف معدن در دروس کانی شناسی نوری و مینرالوگرافی طرز کار با میکروسکوپ را یاد می‏گیرند، در خصوص مطالعات کانی شناسی نوری و شناخت کانی به طریق میکروسکوپ و همچنین مطالعات مینرالوگرافی مقاطع پولیش به صورت آزمایشگاهی کار می‌کنند. همچنین جهت مطالعات مقاطع نازک و مقاطع پولیش از میکروسکوپ تحقیقاتی استفاده می‏شود و امکان عکس برداری از مقاطع مختلف وجود دارد.

امکانات آزمایشگاه

 دستگاه میکروسکوپ تحقیقاتی پلاریزان قدیمی (zies ۱۹۱۵) با وسایل همراه از قبیل سختی سنج، سنجش کاتدی و غیره این دستگاه نوعی میکروسکوپ تحقیقاتی برای مطالعات مقاطع پولیش و نازک و امکانعکس برداری از نمونه ها را داشته که به علت فرسوده شدن این بخش اکنون نمی توان ازامکانات عکس برداری استفاده کرد. به علاوه امکان سختی سنجی ویکرز، لومینانس کاتدی و مطالعات دیگر با آن وجود داشته که به علت نبود بعضی از وسایل این مطالعات به طورکامل انجام پذیر نیست.

 {#myemotions_dlg.cool}
میکروسکوپ پلاریزان نوع دانشجویی یا نوع ساده 

امکان مطالعات مقاطع نازک و مقاطع پولیش وجود دارد. بیشتر برای مطالعات دانشجوییو کار دانشجویی و کار دانشجو در دروس کانی شناسی نوری و مینرالوگرافی استفاده میشود.

 {#myemotions_dlg.cool}
میکروسکوپ پولاریزان تحقیقاتی نوع Olympus‌ ساخت ژاپن 

این میکروسکوپ با وسایل مختلف و امکان عکس برداری از مقاطع نازک و پولیش و امکانتشریح نمونه های بوسیله مونیتور می باشد.

 {#myemotions_dlg.cool}
میز پولیش کلاس مینرالوگرافی و کانی شناسی نوری 

مقاطع پولیش باید هر چند مدتی مجدداً پولیش شوند تا اثرات اکسیده شدن و جذب سطحیاز مقاطع پولیش از بین برود. جهت این کار از پولیش دستی فوق استفاده می شود.

 {#myemotions_dlg.cool}نمایی از میکروسکوپ های دانشجویی برای مطالعات مقاطع پولیش ونازک 

میکروسکوپ انتهایی، میکروسکوپ تحقیقاتی، و میکروسکوپ های جلو، میکروسکوپ هایدانشجویی و برای دروس کانی شناسی نوری و مینرالوگرافی از آنها برای دانشجویان ایندروس استفاده می شوند. 
سرپرست: دکتر عباس مقصودی
کارشناس: مهندس مهناز محبوبی

 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 5111 بار   |   دفعات چاپ: 151 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر